Vítejte... Dnes je 04.12. 2023 04:58       Dnes má svátek: Barbora, blahopřejeme!    

Akce

cara

Aktivity naší mateřské školy
Ve vzdělávání nadaných a talentovaných dětí nabízíme aktivity formou zájmových kroužků.

Pro děti je na každý měsíc připraveno divadlo. Předškolní děti se mohou účastnit předplavecké výchovy.

Na podzim a na jaře připravujeme alespoň jedno společné odpoledne pro děti a rodiče. Rodiče mohou dále přijít na vánoční besídku a na besídku loučení se školkou (předškoláci).

V prosinci každoročně opakujeme „Čertovské rejdění“ v týdnu před Mikulášem – děti v kostýmech. Podobně je zaměřené i „Čarodějnické rejdění“. Tyto akce jsou zařazovány úměrně věku dětí, nejvíce si je prožívají předškoláci. S nimi též chodíme každoročně před zápisem do ZŠ „omrknout“ , jak to vše v té velké škole vypadá. Samozřejmostí jsou v naší MŠ různé tematické exkurze – knihovna, lékárna, pošta, oddělení městské policie, továrny.

Taktéž i různézábavné akce , jako: pečení brambor a pouštění draků, příprava salátu a vaření zeleninové polévky, či protichřipkového čaje z bylin, které jsme si sami nasbírali, Černé hodinky u dýní, Sluníčkový den na první jarní den, karneval, barevný týden při poznávání barev, vynášení Morany, Velikonoce s návštěvou kostela, poznávání zajímavých míst České Třebové během tematického celku: „Moje rodina, můj dům, moje město, má zem a celý svět“.

Podobné akce asi dětem poskytují i jiné mateřské školy.My dětem nabízíme: celoroční pobyt na veliké a nově vybavené zahradě MŠ, také pobyt v lese, který máme blízko a týdenní pobyt ve škole v přírodě. Zde si děti ověří svoji odvahu nejen tím, že vydrží bez rodičů, ale i při opravdové večerní stezce odvahy, pěšími túrami v hlubokých lesích, ale hlavně poslední večer při táboráku s opékáním „buřtů“. Pro rodiče je pak v MŠ připravena besídka, na které děti ukáží, co se ve škole v přírodě naučily a paní učitelka čte zápisky z celého týdne.

Na konec školního roku připravujeme pro děti a rodiče naši specifickou akciCesta pohádkovým lesem, nebo Velkou stopovanou, případně S mámou a tátou lesem až sem. Jsou to akce spojené s plněním úkolů, odměnami a opékáním buřtů na zahradě mateřské školy a zpívání při kytaře. Pokud se vám líbí nabídka našeho ŠVP, přiveďte své děti do naší MŠ, ať to vše mohou zažít.

     © Copyright 2010 - 2023 Mateřská škola U Stadionu           Webdesign and webmaster KUBŠA